Skip to content

Výměna mládeže “Discrimination and fake news” v Gruzii (24.10.-1.11.2019)

  • by

Na přelomu října a listopadu 2019 jsme měli tu čest zúčastnit se projektu Discrimination and Fake news v rámci Youth exchange programu Erasmus+. Tento projekt se konal v malebném gruzínském městečku Kobuleti na pobřeží Černého moře. Hlavními tématy byly, jak už název napovídá, předcházení všech možných typů diskriminace a způsoby zabraňování šíření falešných zpráv (tzv. fake news). Během neformálních sezení a interaktivních aktivit jsme se ovšem stihli dotknout mnoha dalších témat, ať už šlo o sociální sítě, No Hate Speech Movement či účely Youthpassu.
Krom hlavních témat bylo skvělé setkat se s tolika lidmi různých kultur. Během národních večerů, kde měl každý tým šanci představit svoji zemi v tom nejlepším světle, jsme např. ochutnali výborné domácí sušené ovoce z Arménie, zkusili si tradiční tance z Bretaně či Ukrajiny, poslechli si hudbu v podání týmu Moldávie, zahráli si pártyhry typické pro Švédsko, zasoutěžili si u kvízu o Litvě a mnoho dalších!
Tým Gruzie, jakožto hostující země, se nám postaral o unikátní zážitek v podobě tradiční gruzínské večeře se vším, co taková večeře obnáší, včetně nejednoho (opravdu jich bylo mnoho) proslovu s přípitkem! Velký dík patří organizátorkám z NGO Millenium Georgia Ekatarine a Nini za realizaci tohoto projektu.
Gruzie je úžasná země a celý náš tým si tyto necelé dva týdny náležitě užil.
Díky Asociace Cesta rozvoje za tuto příležitost!
Projekt se uskutečnil s podporou programu Erasmus+ Evropské Unie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *