Skip to content

Evropský sbor solidarity – jak to vidí Lucka

  • by

V průběhu tohoto léta, jsme měli jako organizace možnost vyslat do Tuniska několik dobrovolníků v rámci Evropského sboru solidarity. Hostitelská organizace ASED je vřele přijala a připravila pro ně na míru šitý obsah, kde se mohli uplatnit jako dobrovolníci, pomoct místní komunitě a zároveň pracovat na svém seberozvoji. Více už ale od naší dobrovolnice Lucky:

Když jsem začátkem července odlétala do Tuniska, myslela jsem si, že to bude země hodně podobná mně známému Egyptu a tudíž mě tolik nemůže překvapit. Víc mýlit jsem se snad nemohla – Tunisko mě dostalo do kolen a to nejen horkem, které věrně provázelo celý můj čtrnáctidenní pobyt. Je to svět sám o sobě, který pokud chcete skutečně poznat, musíte zapomenout na všechno evropské, co znáte.


Můj program byl tvořen převážně návštěvami místní mateřské školy, kde zrovna probíhaly „letní kluby“. Mimo malování a hraní si byla také možnost nahlédnou do hodiny angličtiny, která probíhá podobně jako u nás. Dalším bodem programu byla návštěva dětského domova, kde jsme s dětmi různých věkových kategorií strávili celé jedno odpoledne. Ve volných chvílích jsme se pak starali o místní kočky, kterých v Tunisku opravdu není málo.


Tunisko je velice rozmanitou zemí, ve které si na své přijde snad každý. Navíc vám s jejím objevováním rádi pomohou místní, kteří jsou velice vstřícní a obětaví. Zkrátka Tunisko je země, která rozhodně stojí za to!

Program Evropský sbor solidarity je spolufinancován Evropskou Unií. Pokud tě tato možnost zaujala, neváhej nás kontaktovat, možnost vyjet a pomáhat v Tunisku je pořád aktuální.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *