Skip to content

Erasmus+

group of young people, erasmus plus, erasmus

Erasmus+ je obrovský program Evropské Unie na podporu vzdělávání, odborné přípravy, mládeže a sportu v Evropě. Je otevřen studentům, mládeži, dospělím, ale i organizacím.

My se zaměřujeme na Erasmus+ pro mládež, který nabízí příležitosti všem mladým lidem bez ohledu na to, zda ještě studují, či nikoli. Mladí lidé se tak můžou zúčastnit výměnného pobytu u nás nebo v zahraničí. V praxi to pak funguje tak, že se na jednom místě potkají mladí lidé z několika zemí Evropy a okolních států a tam se společně až 21 dní vzdělávají pomocí neformálních metod na určité téma.

Všechny aktivity jsou vedeny ve formě neformálního vzdělávání, tzn. jedná se o různé simulace, debaty, hry, brainstorming, “experiential learning”,… Vždy se klade velký důraz na zpětnou vazbu a vyhodnocení procesu učení. Mimo to, že má takovýto typ vzdělávání velký dopad na účastníka, tak je to taky sranda. Mimo znalostí ohledně samotného tématu projektu si účastnící zlepší také své měkké dovednosti a mezikulturní znalosti.

Kromě výměnných pobytů je možné v rámci programu Erasmus+ pro mládež, zúčastnit se také mezinárodního školení pro pracovníky s mládeží. Tyto projekty, jak už název napovídá, se zaměřují na vzdělávání pracovníků s mládeží a můžou být až 2 měsíce dlouhé.

Pokud si chceš přečíst o programu Erasmus+ pro mládež více, podívej se na oficiální stránku. Jestli už o programu máš přehled, pak se podívej na naše aktuální nabídky projektů.

Pokud tě cokoliv o programu zajímá, neváhej nám napsat.