Skip to content

Evropský sbor solidarity

Evropský sbor solidarity je nový program, pod který se od roku 2018 přesunuly aktivity programu Evropská dobrovolná služba.

Jedná se o skvělou příležitost pro mladé lidi od 17 do 30 let, kteří takto můžou vyjet na 2 – 12 měsíců do zahraničí (ale i po ČR) a pomoci svou dobrovolnickou činností místní komunitě. Tato aktivita je nesmírně prospěšná jak pro samotného dobrovolníka, který získá cenné zkušenosti z jiné země a zkusí si pracovat v oblasti, která ho zajímá, ale také je velice důležitá pro místní komunitu, která se může rozvíjet díky solidaritě dobrovolníka a jeho pomoci.

Příklady oblastí, kde se dobrovolník může realizovat jsou azylové domy, uprchlické tábory, školky, domovy důchodců, ale také různé kulturní památky, centra pro mládež, atd.

Věříme, že dobrovolnictví je skvělý nástroj jak propagovat solidaritu a soudržnost našich společností a budovat morální hodnoty mladých lidí.

Veškeré náklady pro dobrovolníka spojené s touto aktivitou jsou hrazeny z grantu Evropské unie, navíc dostává dobrovolník i kapesné.

Pokud si chceš přečíst o programu více, podívej se přímo na oficiální stránku ESC (european solidarity corps). Jestli už toho máš načteného dost a chceš se podívat na aktuální nabídky, můžeš tak udělat v databázi projektů. Jestli tě nic z toho neoslovilo nebo máš nápad na konkrétní projekt, napiš nám a můžeme spolu napsat projekt tobě přímo na míru.